Open House Praha

Milí přátelé, 

v Kalendáři akcí přibyla ještě jedna nová akce, která zakončuje náš listopadový program procházek a prohlídek běžně nepřístupných budov. Díky laskavé spolupráci s Městskou částí Praha 3 a organizací Tanec Praha vás zveme v neděli 28. listopadu na komentovanou procházku dolním Žižkovem s možností prohlídky objektu Městských lázní Žižkov, které ve své době prosluly jako nejmodernější a největší lázně v Praze. Chátrající objekt by se měl stát v budoucnu Domem tance. O jeho historii i plánech na přestavbu vám bude vyprávět průvodce Michal Šedivý. Můžete si vybrat hned ze dvou termínů: 

Dolní Žižkov a prohlídka Městských lázní / neděle 28. 11. v 11.45 hodin

Dolní Žižkov a prohlídka Městských lázní / neděle 28. 11. ve 14.00 hodin

Nezapomeňte, že druhá ze série oblíbených procházek po Hradčanském náměstí a jeho palácích se uskuteční ve středu 24. listopadu od 16.00 hodin. Průvodkyně Markéta Čejková připomene napínavý příběh místa a jeho pohnuté historie a zároveň představí různé způsoby využití palácových a církevních staveb v dnešní době a nahlédneme například i do běžně nepřístupného palácového nádvoří s kašnami...

Vydejte se s námi ve čtvrtek 25. listopadu v 16.0 hodin zpět v proudu času za poznáním zaniklých domů, příběhů a legend zachycujících skutečné události na Malé Straně. Pro velký zájem jsme opakovaně nasadili komentovanou procházku s průvodcem Michalem Šedivým, který vám představí architektonický vývoj jedné z nejstarších částí Prahy oplývající celou řadou kostelů, historických paláců, památek a zahrad.

Posledních pár volných vstupenek zbývá na čtvrteční přednášku Zdeňka Lukeše věnovanou architektu Janu Kotěrovi. Novinkou jsou listopadové komentované procházky pro anglicky mluvící pražské rezidenty. Připravujeme pro také vás speciální vánoční dárkové poukazy, již brzy se od nás dozvíte více...

Zdeněk Lukeš o Janu Kotěrovi III.
The Petschek Family Houses – How the Wealthy Lived (English tour)
Great Strahov Stadium (English tour)

 

Kalendář akcí

Festival a další aktivity pořádá nezisková organizace Open House Praha, z. ú. Výtěžek z akcí jde na podporu její celoroční činnosti. Podpořit nás také můžete nákupem v našem charitativním e-shopu, individuálním darem přes Darujme.cz a jako pravidelný podporovatel se můžete stát členem klubu Milovníci architektury. Zapojte se jako dobrovolník a pomozte nám otevírat město pro všechny. Děkujeme vám!

Open House Praha, z. ú.
Bubenečská 25, Praha 6-Bubeneč, 160 00, Česká republika
IČ: 03034992 / číslo účtu 2600626911/2010

Tento email dostáváte, protože jste se zaregistrovali k odběru newsletteru, jste zapojeni do příprav festivalu, či jste s námi v minulosti spolupracovali. Správcem osobních údajů je Open House Praha, z. ú. Informace o tom, jak nakládáme s vašimi osobními údaji si můžete přečíst zde.

Nechcete již nadále odebírat tyto e-maily?
To nás mrzí. Odhlásit se můžete zde